יאמאזאקי – וויסקי סינגל מאלט יפני נדיר


יאמאזאקי – וויסקי סינגל מאלט יפני נדיר

 

בשנת 1923 הקים שינג’ירו טורי, אבי הוויסקי היפני ומי שהקים את חברת סנטורי הגדולה, את מזקקת המאלט וויסקי הראשונה ביפן, בעמק יאמאזאקי. מזקקת יאמאזאקי הייתה למזקקת הוויסקי הראשונה שהוקמה מחוץ לסקוטלנד.

מיקומה של המזקקה, בפאתי בירתה העתיקה של יפן,  קיוטו,  הציעה ליאמאזאקי מים טהורים, אקלים מגוון ולחות גבוהה – הסביבה האידיאלית ליישון וויסקי טוב. היום, הוויסקי המצויין של סנטורי הוא מהסינגל מאלטים המוערכים בתבל, ואהוב על אניני וויסקי בכל העולם. הסינגל מאלט המיוחד של סנטורי, מיושן בשלושה סוגי חביות עץ. עץ אלון אמריקאי, עץ אלון ספרדי ועץ אלון יפני מזן מיזונרא. העץ היפני מקנה אופי שונה מזה של הסינגל מאלט הסקוטי,  והשילוב של סוגי העץ השונים יוצר משהו מיוחד ביותר.yamazaki12yo

בשנים האחרונות זכה יאמאזאקי בתחרויות החשובות בתעשיית הוויסקי, בהן התחרה מול מאלטים סקוטים רבים וטובים. למרות ההצלחה האדירה, יאמאזאקי מיוצר בכמויות קטנות יחסית וישראל היא אחת מ 25- מדינות ברות מזל, בהן ניתן לרכוש אותו.

 

 

יאמאזאקי 12

הוויסקי היפני הראשון ששווק בעולם ברצינות ומיד כבש את חובבי הוויסקי. צבעו של היאמאזאקי 12 הוא צהוב בהיר, באף עולה ניחוח מדהים של דבש ופירות יבשים. זהו וויסקי בעל גוף בינוני וסיומת יבשה ועדינה. הוויסקי עשיר בנגיעות פרי הדר ובעל גוף בינוני-עדין.

 

japan_yam2

 

יאמאזאקי 18

הוויסקי המעוטר ביותר מבית יאזאקי ואחד המוערכים בתעשיית הוויסקי כולה. וויסקי אגדי זה זכה במדליית זהב כפולה בתחרות האלכוהול הנחשבת בסאן פרנסיסקו ב2005, תוך שהוא משאיר מאחוריו את הגדולים שבמותגי הוויסקי בעולם.

באף הוויסקי מלא ועצמתי, נגיעות שרי וקליפות הדרים. בפה הוויסקי בעל גוף בינוני עם נגיעות ירוקות ואדמתיות, הרבה עץ ואופי פרחוני. הסיומת ארוכה ומלטפת.

 

 

 

 

 

 

הקושו 12japan_hak1

מזקקת הקושו הוקמה בשנת 1973 למרגלות הר קייקומגטקה  שייכת לבית סנטורי ובבעלות 12 דודי זיקוק  בגדלים שונים המחוממים בפחם, חלק מהוויסקי המיוצר שם עובר סינון מיוחד בפחם מבמבוק, בנוסף לחביות עץ אלון אמריקאי וחביות שרי משתמשים היפנים גם בחביות עץ אלון יפני אשר מוסיף פירותיות ופרחוניות עדינה לוויסקי. טעמיו פירותיים והארומות שלו עדינות וקלילות ונחשב לוויסקי עשבוני וטרי

 

Previous קוקטיילים על בסיס וודקה סטולי
Next שאטו דה בריי קלבדוס Chateau du Breuil

תגובות:

avatar