ÜBER – אובר הביטר דג'סטיף הישראלי


ÜBER

בשנים האחרונות ניתן לראות על הדיספליי בברים רבים בקבוק חדש, שחור ומסתורי, שאולי ממבט ראשוני נראה כמו שיקוי צמחי ועשבוני, אך מדובר שבדג'סטיף מרתק והכי חשוב.. כחול לבן!.2716-2

ÜBER הנו משקה הנשען על מסורת עתיקת היומין הנקראת בלטינית 'טינקטורה', שיטה המשמרת ומעבירה אל נוזל ההשריה את התכונות הטובות של הטבע. ÜBER נרקח מעשרות צמחים שונים אשר נבחרו בקפידה הן בזכות טעמם והן בזכות תכונותיהם המעוררות, הממריצות והמחזקות את הגוף והנפש.

ÜBER הנו משקה ישראלי מקורי, צמחי המרפא העיקריים שבו הנם עשבים ים-תיכוניים הנפוצים בארצנו. ÜBER שותים בצ'ייסר מחזק הבר או כדג'יסטיף קלאסי בסוף ארוחה.

תווית המשקה הנה איור מקורי של האמן ינאי סגל.

ÜBER מיוצר באופן בלעדי ע"י BITTERS OF ISRAEL

משווק בבקבוק 250 מ"ל בלבד | 37% אלכ.

 

מה מאפיין ביטר? מה מאפיין ביטר דג'סטיף? מה מאפיין משקה ישראלי?

רקיחת דג'סטיפים היא מומחיות ומסורת ארוכה של בתי מרקחת ומנזרים באירופיה הקלאסית. דג'סטיפים עשבוניים נפוצים בעיקר בתרבויות האוסטרו-הונגריות, גרמניות ואיטלקיות (לדוגמה אוניקום, ייגרמייסטר, ופרנה ברנקה בהתאמה). הדג'סטיף הקלאסי מיוצר בדרך של השרייה של צמחי מרפא מרירים באלכוהול, לצמחים אלו תכונות של שיפור העיכול, ניקוי כבד והמרצת מחזור הדם.

ביטר ישראלי בשונה מביטר אירופאי הוא בעל מאפייני טעם וריח לבנטינים. הצמחים שלנו גדלים באזור גיאורפי ואקלים אחרים מקרוביהם האירופאים. דרכי הייצור ומקור הידע שלנו נשענים על מסורות הייצור הקלאסיות של ביטרים בבתי מרקחת העוסקים ברקיחת טינקטורות מצמחי מרפא. בנוסף אנחנו פותחים פרק חדש במשפחת הביטרים, פרק מסעיר ומעורר המתאים לתרבות והמזג הישראלי.

מזג האוויר הישראלי חם ולח (חם ומגניב), ולכן ביטר ישראלי טוב מתאים לצריכה בטמפרטורה חמה יותר, המאפיינים שלו מעט קלילים יותר מבחינת גוף, ארומות, ותחושת הטריות. המתיקות מעודנת בהרבה מזו של הביטרים הצפוניים.

האני מאמין שלנו מבוסס על אותנטיות ולוקאליות, אנחנו מקפידים שרובם ככולם של הצמחים המרכיבים את המשקה יגדלו בישראל, ויהוו חלק מהמסורת של אזור גידול זה. בתהליך פיצוח מרכיב הישראליות של המשקה, חיפשנו את הריחות והטעמים שמלווים אותנו בארץ: בגינת תבלין גלילית, בכוס תה מידברי, ובסמטאות שוק מחנה יהודה. ריחות וטעמים שהפכו עם השנים לחלק מההווי הישראלי. הוספנו מרכיבים בוטניים נוספים החשובים לאפקט התירפוטי של המשקה ולדעתנו משלימים את הטעם הישראלי ומהווים יחד את התשובה המלאה לשאלה מהו משקה ישראלי.

בין המרכיבים הבוטניים הבולטים במשקה ניתן למצוא את המרווה והשיבא הישראלים ואת הג'נטיאן האלפיני, הטוב מכל העולמות.

Gentian - הענק הצהוב
Gentian – הענק הצהוב

Gentian – הענק הצהוב

 ישנם לא מעט צמחים מרירים אך ללא ספק אין מריר כמו הג'נטיאן, אובר משתמשים בזן בשם ג'נטיאנה לוטאה Gentiana lutea שפירוש שמו "הענק הצהוב" וגדל רק באלפים בגובה רב.

שורשיו של הג'נטיאנן מכילים מספר תרכובות ביניהן Amarogentin ו- Gentiopicroside אשר נחשבות למרירות ביותר הידועות למדע, ובעלות סגולות רפואיות רבות כגון המרצת העיכול בקיבה, שיפור פעולת המרה וניקוי כבד. בשנים האחרונות גילו בו גם תכונות נוגדות חמצון ופעילות אנטיבקטריאלית.

השימוש בג'נטיאן ידוע כבר מאות שנים והוא ממרכיבי הביטר דג'סטיף החשובים ביותר. בזכות כך בחרו לעשות לו עלייה ולהוסיף אותו ל ÜBER.

 

איך שותים?

דרך השתייה הקלאסית של ÜBER היא כדג'סטיף מסורתי בסוף ארוחה טובה. תכונותיו המנקות, הטעם העשבוני והמרירות החדה מנקים את החיך, משפרים את העיכל ומנטרלים את תחושת הכבדות והעייפות.

דרך פופלארית נוספת לשתית ÜBER  היא כצ'ייסר מלווה בין דרינקים, הצ'ייסר ימריץ, יחדד, יתן אנרגיה ואופי חדש גם למפגש הכי רווי אלכוהול.

המנה המומלצת היא 25 מ"ל בכוס קריסטל מעוטרת, המשקה מוגש בטמפרטורת החדר.

ÜBER הוא מרכיב מופלא, ערמומי ומורכב בקוקטלים. עומר פפרמן, מיקסולוג אומן וברמן ב-223 הידוע, חיבר עבורנו מספר קוקטיילים שנותנים זווית חדשה, משב רוח רענן וטעם מקורי שעד היום לא נעשה.

ÜBERCOCKTAILS

Cutting Corners

●        50 מ"ל ÜBER

●        20 מ"ל פסיפלורה טרייה

●        15 מ"ל סירופ שקדים אורז'ה

●        קמצוץ קטן מאוד של מלח

●        מנערים את המרכיבים ומסננים לכוס קורדיאל קטנה

Lion’s Share

●        45 מ"ל ברבן

●        15 מ"ל ÜBER

●        10 מ"ל קרם דה קסיס

●        דש ביטר תפוז

●        לערבב ולקשט בטוויסט לימון

Voodoo Child

 

●        45 מ"ל ג'ין

●        30 מ"ל יין אדום

●        15 מ"ל בנדיקטין

●        10 מ"ל ÜBER

●        לערבב בכוס ערבוב ולקשט עם טוויסט תפוז

Sunday Bloody Sunday

●        30 מ"ל טקילה אנייחו

●        30 מ"ל ÜBER

●        20 מ"ל לוקסארדו  מרסקינו

●        15 מ"ל מיץ לימון

●        5 מ"ל גרנדין

●        מנערים את המרכיבים מלבד הגרנדין, מסננים ללואו בול על קרח חדש ומציפים מלמעלה את הגרנדין

●        מקשטים בדובדבן

 

Previous מתכון: מרגריטה - כל סוגי המרגריטה
Next מתכון: סירופ שקדים (אורז'ה)

תגובות:

avatar