גלנפידיך IPA וגלנפידיך XX


גלנפידיך IPA וגלנפידיך XX

גלנפידיך IPA:

בריאן קינסמן, המאסטר בלנדר במזקקת גלנפידיך החליט לנסות וליישן את המאלט שלו בחביות עץ אלון בהן יושנה בירה. הרעיון היה לתת לוויסקי סיומת שונה ומיוחדת. לצורך כך חברו  ליצרן בירה ידוע ומוערך בספייסייד.

בשלב הראשון של הפרוייקט בושלו מספר סוגים שונים של בירה על מנת לגלות איזו הבירה היא המושלמת למשימה. לאחר ניסיונות רבים הוחלט ללכת על בירת אייל IPA המאופיינת בשימוש רב של כשות המעניק לבירה את אופייה המריר. את הבירה מילאו בחביות עץ אלון אמריקאי  לתקופה של ארבעה שבועות על מנת לאפשר לעץ לספוג את  טעמי הבירה. לאחר שרוקנו את החביות מהבירה מילאו אותן שוב רק הפעם בוויסקי שכבר יושן. הוויסקי נכנס לחבית לתקופה נוספת 12 שבועות של יישון (Finish).

התוצאה של השילוב המיוחד והמאתגר הזה היא ההוכחה כי לעיתים אחד ועוד אחד שווה הרבה יותר משתיים. הוויסקי שלפניכם הוא ויסקי מורכב אשר מצד אחד שומר על טביעת האצבע והאופי של מזקקת גלנפידיך יחד עם טוויסט מרענן של כשות המגיע מהבירה.

 

 

 

גלנפידיך XX:

בתעשיית הוויסקי לכל מזקקה יש אחד, המאסטר בלנדר, אשר הוא זה שבוחר את החביות אותן יש לערבב ולבקבק. הפעם החליט בריאן קינסמן לחשוב מחוץ לקופסא וליצור ויסקי בעזרת עשרים מאסטר בלנדרים שונים. לצורך כך הזמינו למזקקה עשרים מומחי ויסקי מרחבי העולם ונתנו להם גישה חופשית למרתפי המזקקה.

איש מהמוזמנים לא ידע מה מטרת הפרוייקט. הכל התנהל תחת מעטה סודיות. המשימה הייתה ברורה – על המוזמנים היה לבחור את החבית האהובה עליהם ביותר מבלי שידעו מה מטרת העיניין. לאחר תהליך ארוך ומייגע, בחר כל אחד מהמוזמנים את החבית המועדפת עליו. כל אחד והטעם שלו. מגוון החביות היה רב החל מחביות שרי עתיקות דרך חביות פורט ועד לחביות בורבון חדשות ומשומשות. כל חבית והאופי המיוחד שלה. דוגמיות מכל עשרים החביות נשלחו למשרדו של המאסטר בלנדר.

בעזרת עשרים החביות שנבחרו עירבב המאסטר בלנדר של גלנפידיך ויסקי חדש ושונה. מפגש של עשרים מוחות, עשרים אנשים ועשרים טעמים בבקבוק וויסקי אחד. וויסקי מסקרן עם אישיות מורכבת – ולא בכדי…

 

Previous קוקטילי שמפנייה שחייבים להכיר
Next עובדות מענינות שלא ידעתם על טקילה

תגובות:

avatar