המוצרים החדשים מבית קואנטרו


המוצרים החדשים מבית קואנטרו

קואנטרו

קואנטרו הינו ליקר התפוזים המפורסם ביותר בעולם בשל איכותו והטעם הנפלא.

בשנת 1849 בעיר אנג'ר שבצרפת הקימו אדולפה ואדוארד ג'אן קואנטרו, קונדיטורים מפורסמים ומכובדים, מזקקה בכדי לייצר אלכוהול מפירות מקומיים.
דור ההמשך, בנו של אדוארד, זיקק ב 1875 כוהל מקליפות תפוזים מיוחדים שלקליפתם טעם מריר מתוק, לכוהל שיצר היה צבע בוהק ומרשים מאוד.

הבן גם עיצב את הבקבוק המרובע בעל הצבע הענברי המהווה את הבקבוק של קואנטרו עד עצם היום הזה.
המרכיב החשוב ביותר הוא כמובן התפוזים, אלו נאספים מכל קצבות תבל מהמזרח התיכון, מאירופה, הים התיכון, אפריקה והקריביים. הקליפות מופרדות ומיובשות בשמש, לאחר מכן עוברות ריכוך ע"י השרייה ומוכנסות לדודי זיקוק מנחושת בצבע אדום בכדי למצות כל טיפה של השמנים הארומאטיים הכל כך מיוחדים.
לתמצית המופקת מהזיקוק מוסיפים מים וסוכר טבעיים וכן אלכוהול ניטרלי על פי מתכון סודי ושמור היטב.
קואנטרו ידוע במיוחד בשל האיזון שלו, הוא עז ועם זאת עדין, הוא חם ומלטף ועם זאת מרענן והוא מריר אך מתוק, אי אפשר להתעלם ממנו וטעמו המיוחד נחרט בזיכרון לנצח.
מומלץ להגיש קואנטרו נקי או עם קרח, כמו כן קאונטרו הוא אחד המרכיבים ההכרחיים בקוקטלים רבים וטובים ומהווה את אחד מעמודי התווך של עולם המיקסולוגיה.

 

החדשות הטובות שמשפחת קואנטרו מתרחבת בשני שילובים מיוחדים ומעניינים:

קואנטרו נואר

קואנטרו נואר

ליקר יוקרתי אשר נוצר בשילוב בין ליקר קוואנטרו המפורסם לבין הקוניאק האיכותי והיוקרתי בעולם, רמי מרטן, השילוב של טעם התפוז העדין המתקתק בעל הארומות הפירותיות וההדריות עם קוניאק איכותי ועשיר עם טעמים של וניל, דבש ותבלינים יוצרים שילוב מדהים ומפתיע, מתקבל ליקר עשיר איכותי ומקורי.

קואנטרו בלאד אורנג'

 

 

קואנטרו בלאד אורנג'

ליקר קואנטרו המפורסם מגיע עם טוויסט חדשני ומרגש! תפוזי דם אשר מגיעים מאיזור הים התיכון, אי בשם קורסיקה, התפוזים הארומטים והאכותיים ביותר נבחרים להצטרף לתפוזים האיכותיים של קואנטרו אשר נאספים מכל קצוות תבל ונשלחים לצרפת לייצור הליקר המפורסם,  זהו שילוב של מרירות מתיקות והדריות נפלאה.

Previous ההיסטוריה של כוס הקופ
Next ההיסטוריה של ה Long island ice tea

תגובות:

avatar